SEE KUULUS KOLLANE!

Teada on, et inimesed söövad silmadega. Meie talu kanade munad on kuulsad eriti kauni kollase rebu poolest, tänu millele annavad meie munad ilusa kollaka värvitooni nii küpsetistele kui ka toitudele. Kena kollase rebu saavutame sellega, et lisame kanade toidule peiulille. Peiulille ekstrakt sisaldab looduslikke karotenoide – sarnaselt värske rohuga, mida kanad suvel nokivad.

Meie talu

Linnu Talu on pereettevõte. Mõne töötajaga alustanud farmist on nüüdseks saanud Eesti kõige moodsam ja keskkonnasäästlikum kanamunatootja, mis annab tööd 18 inimesele. Talu eelkäija on Laatre sovhoosi linnufarm, kuhu 1970ndate lõpus läks tööle munala omanik ja talu asutaja Astre Jaagant.

Praegu lööb Linnu Talu tegemistes aktiivselt kaasa juba järgmine põlvkond: Astre tütar Reet ja väimees Jarno Hermet, kes on ühtlasi ka ärijuht ja Eesti linnukasvatuse esindaja Euroopas .

Meie vastutus

Meil Linnu Talus on kanade heaolu kõige tähtsam. Usume, et kui kanadel on hea olla, siis on ka munad head ja kvaliteetsed. Me ei kasuta geenimuundatud toorainet ning meie kanade munad on antibiootikumivabad. Linnu Talu prioriteet on keskkonnasäästlikkus, mistõttu toimib meie munala 100% taastuvenergia baasil. Oleme Rohelise Energia lepinguline partner ja osa elektrienergiast tuleb meie oma päiksepaneelidest. Linnu Talu tootmine on plastivaba, sest meie munapakendid on valmistatud taastuvatest materjalidest: pressitud paberist ja lainepapist.

Kanade kodud

Kuna munatootmise juures on kõige tähtsam tegelane siiski kana, investeerime pidevalt ja kõige rohkem just kanade heaolusse ning elutingimustesse, mis vastavad täielikult EL-i nõuetele.

Puurikana

Jah, meil on ka puurikanad, aga meil on ka plaan, et viie aasta jooksul, hiljemalt 2027 aasta lõpuks, kolivad nad kõik puurist õrrele. Linnu Talu puurikanade puurid on lausa 2,5 meetrit pikad ja igasse puuri juba kuuluvad stressivabaks munemiseks pesakastid, õrred ja siblimisala.

Õrrekanad

Õrrekanasid on meil kanade koguarvust juba väga arvestatav hulk. Nende koduks on saanud ja saavad hooned, kus nad terve maja ulatuses mitmel eri tasapinnal vabalt ringi lustivad ja oma kanaasju ajavad.

Vabapidamise kanad

Olime esimesed suurematest linnukasvatajatest, kes alustas kanade vabapidamisega. See tähendab, et kana saab vajadusel munalast õue jalutama minna. Kanade vabapidamine nõuab palju maad ja teeme tihedat koostööd kohalike maaomanikega, et seda pidevalt laiendada.

Kanade nokaesine

Meie kanad söövad puhast ja eelistatult kohalikku kraami. KÕIK kanasöödaks kasutatavast teraviljast tuleb Eestimaa põldudelt. Ühe meie munala kanad saavad toidulisandina looduslikult toodetud Sel-Plexi seleeni, mis on kasulik nii lindudele kui ka inimestele, tugevdades immuunsüsteemi. Need munad on lisaks ilusale kollasele värvusele eriti tervislikud ja poes saadaval Linnu Talu seleenimunade nime all.

Meie munad

KOLLASED TALUMUNAD

360 MUNAGA KASTIS

kõik suurused S, M, L, XL

30 MUNAGA RESTIL

suurused M, L

10 MUNAGA KARP

suurused S, M, L

6 MUNAGA KARP

suurus M